
Zapraszamy do galerii
Zachęcamy do rozpowszechniania informacji oraz do oddania głosów. Głos może oddać każda osoba, która posiada telefon komórkowy, ponieważ konieczne jest odebranie bezpłatnego smsa z kodem.
Głosowanie online potrwa do 15 września 2025 r. do północy
Zapraszamy do galerii
Turniej odbył się w Skrzyszowie i wzięły w nich udział dwie drużyny uczniów naszej szkoły. Jedna to reprezentanci klas 4-6 w składzie: Aleksandra Kapustka, Laura Siedlik, Jan Hajduk i Antoni Mruk, którzy wywalczyli II miejsce 💪👏👏👏 i druga to reprezentacja klas 7- 8, w składzie Bartosz Sztorc, Kacper Tenerowicz i Kacper Bijak, którzy zdobyli wyróżnienie.Gratulujemy 👏👏👏.
Zapraszamy do galerii
Szkolne warsztaty z papieroplastyki - Quillingu prowadzone przez p.Wiolettę Zielińską.
Jesteśmy pełni uznania i gratulujemy 👏👏👏
Zapraszamy do galerii
W wydarzeniu uczestniczył przewodniczący rady gminy Piotr Kiwior, który w imieniu wójta gminy wręczył medale wszystkim zwycięzcom turnieju. Puchary wręczył koordynator całego przedsięwzięcia p. Paweł Nowak a dyplomy dyrektor szkoły p. Regina Kiwior.
Obecni także byli nasi radni p. Andrzej Wzorek i Janusz Kozioł.
Głównym sędzią tenisowych zmagań, podobnie jak w poprzednich latach, był p. Stanisław Dąbroś z Dąbrowy Tarnowskiej, a gościem specjalnym wybitna tenisistka pochodząca z naszej gminy, p. Katarzyna Galus.
Turniej cieszył się ogromnym powodzeniem i wzięło w nich udział ok. 70 osób z powiatu tarnowskiego oraz okolicznych gmin Podkarpacia w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy.
W każdej kategorii nagrodzonych zostało osiem osób.
Najwyższe lokaty uzyskali:
w kategorii juniorzy (chłopcy)
1 miejsce -Rafał Rzeszutko z Tuchowa,
2 miejsce Franciszek Klisieicz z Wojnicza,
3 miejsce Dariusz Bąba -Gruszów:
Dziewczęta -
1 miejsce Katarzyna Kalisz -Chłopek-Nowe Żukowice,
2 miejsce -Sandra Maduzia -Strzegociece,
3 miejsce Weronika Borowicz-Pogórska Wola
4 miejsce -Weronika Czarnik Pogórska Wola.
W kategorii seniorzy (mężczyźni),
1 miejsce Łukasz Kozioł -Pogórska Wola,
2 miejsce -Piotr Ryński -Szczucin,
3 miejsce -Aleksander Ligęska -Dębica
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom poszczególnych kategorii 👏👏👏.
Zapraszamy do galerii
Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wyjeździe do kina w Tuchowie na film "Najświętsze serce" w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania, do którego uczniowie klas 8 przystapią już 24.marca.
Zapraszamy do galerii
Chłopcy z Liturgicznej Służby Ołtarza ze Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli wzięli udział w Rejonowych Mistrzostwach Polski LSO. Z dumą informujemy, że dzięki swojemu zaangażowaniu, wiedzy i sportowej postawie wywalczyli awans do etapu diecezjalnego! 👏
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!
Zapraszamy do galerii
Koncert był hołdem oddanym wszystkim Żołnierzom Niezłomnym, zamordowanym tylko za to że pragnęli żyć w wolnej Polsce. Szczególną okazją była 75. rocznica zamordowania w dniu 1. marca 1951. r. prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" (WIN) ppłka Łukasza Cieplińskiego oraz jego sześciu podwładnych.
W koncercie wystąpili laureaci X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. H. Rasiewicza "Kima" oraz Chór Męski Filharmonii Krakowskiej. We wspaniałych partiach solowych wystąpił, pochodzący z sąsiedniej Woli Rzędzińskiej, dyrektor Filharmonii Krakowskiej Mateusz Prendota oraz Maciej Drużkowski. Wykonali oni pieśni Żołnierzy Wyklętych oraz utwory z ekranizacji "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza.
To był niezwykły koncert, przepełniony miłością do Ojczyzny i szacunkiem dla tych, którzy walczyli za nią aż do ostatniego tchnienia i ostatniej kropli krwi...
W poprzednich latach nasz szkolny chór "Moderato" ,zdobywając I miejsce w konkursie, który w nagrodę prowadzi do finałowego występu w Filharmonii Krakowskiej, miał zaszczyt wystąpić w Filharmonii Krakowskiej Filharmonii właśnie w takim kulturalnym wydarzeniu.
Zdjęcia pochodzą ze strony IPN w Krakowie i wykorzystane są za zgodą IPN.
Zapraszamy do galerii
Zebranie obyło sie w ostatnim dniu lutego i oprócz władz OSP z terenu naszej gminy, przedstawicieli Straży Pożarnej z powiatu, władz gminnych z p. wójtem Marcinem Kiwiorem na czele, samorządowców oraz wielu zaproszonych gości, obecni także byli nasi uczniowie - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Pogórska Wola.
Jesteśmy dumni, że tak liczna grupa naszej młodzieży, wzorując się na odwadze naszych strażaków, ich bezinteresownemu poświęceniu i chęci niesienia pomocy innym, chce ćwiczyć i przygotowywać się, by kiedyś w przyszłości mogli ich godnie zastąpić.👏👏👏👨🚒
Zapraszamy do galerii
W uroczystościach tych wzieła udział delegacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem Reginą Kiwior i p.Kingą Soprych.
Rozpoczęła je Msza św. w intencji poległych za Ojczyznę Żołnierzy Niezłomych - Wyklętych, którzy zostali po wojnie zamordowani, za to że chcieli wolnej i niepodleglej Ojczyzny.
Nie zginęli z rąk okupantów, ale Polaków, będących na usługach Sowietów.
Chwała bohaterom 🇵🇱🌹
Zapraszamy do galerii
GRAND PRIX - najwyższą liczba punktów wsrod wszystkich uczestników:
Anastazja Kozak
(SP Pogórska Wola)
Wyróżnienie specjalne:
Wiktoria Ścieńska (Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie)
KATEGORIA SOLIŚCI KL.1-3 :
I miejsce - Mikołaj Sępek ZSP w Zalasowej
II miejsce - Jan Kizior SP w Ładnej
KATEGORIA ZESPOŁY KL.1-3
I miejsce - zespół SP w Skrzyszowie
II miejsce - zespół ZSP w Zalasowej
III miejsce - zespół SP w Szynwałdzie
KATEGORIA SOLIŚCI KL. 4-6:
I miejsce - Julia Gilska SP w Pogórskiej Woli
II miejsce - Hanna Smoleń SP w Szynwałdzie
III miejsce - Lena Pędrak ZSP w Zalasowej
KATEGORIA ZESPÓŁ KL. 4-6
I miejsce - zespół SP w Łękawicy ex aequo zespół SP w Pogórskiej Woli
II miejsce - zespół ZSP w Zalasowej
KATEGORIA SOLIŚCI Kl.7-8:
I miejsce - Anastazja Kozak SP w Pogórskiej Woli
II miejsce - Julia Barnaś ZSP w Zalasowej
III miejsce - Marcelina Szatko SP w Szynwałdzie
KATEGORIA DUETY KL. 7-8:
I miejsce: duet SP w Pogórskiej Woli
II miejsce: duet SP w Ładnej
KATEGORIA ZESPOŁY KL.7-8:
I miejsce: zespół SP w Łękawicy
II miejsce: zespół SP w Skrzyszowie
III miejsce - zespół ZSP w Zalasowej
WYRÓŻNIENIE - Julia Szatko SP w Skrzyszowie
Serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok! 👏👏
Wszyscy zwycięzcy otrzymali piękne nagrody od Marszałka Województwa Małopolskiego p. Ryszarda Pagacza.
Szklane puchary dla każdej delegacji ufundowała Huta Szkła Gospodarczego p. Tadeusza Wrześniaka w Ładnej.
Dziękujemy 👏👏👏🌹
Zapraszamy do galerii
W konkursie zorganizowanym przez naszą szkołę wzięli udział uczniowie klas 1-8 ze szkół podstawowych naszej gminy oraz z gminy Ryglice- z Zalasowej oraz Moscickiego Centrum Kultury w Tarnowie.Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach: soliści, duety, zespoły🎤🎶.
Wśród gości obecny był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Ryszard Pagacz, który wygłosił zgromadzonym uczniom i nauczycielom ciekawą pogadankę dotyczącą zbliżającego się Dnia Żołnierzy Wyklętych, p.Wójt naszej gminy Marcin Kiwior, wicewójt Robert Wadycki i przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły p.Aneta Skrzelowska
W Jury zasiadali: Pan Józef Kwapniewski, Pan Paweł Nowak, Pan Michał Czernecki, Pani Maria Plebanek, Pani Maria Janas, Pani Karolina Szymańska oraz Pani Izabela Ilcewicz.
Konkurs uświetnił występ szkolnego chóru Moderato 🎶🎤
Wszyscy uczestnicy mistrzowsko zaprezentowali swój muzyczny talent wokalny. Wspaniale zaśpiewali piękne piosenki patriotyczne, oddając w ten sposób hołd Żolnierzom Niezłomnym.
Zapraszamy do galerii
Udział uczennic z oddziałów 0 w XVIII Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków pt. ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę'".☃️🦌🐦☃️
Zapraszamy do galerii
Podczas szkolnego zebrania ogólnego z Rodzicami, nasi strażacy OSP z p. prezesem Pawłem Bugajskim na czele, przedstawili prezentację i wygłosili prelekcje dotyczącą bezpieczeństwa i skutecznego zabezpieczenia siebie i swoich najbliższych przed tzw. " cichym zabójcą" jakim jest czad.
Zaprezentowali zalety i korzyści z zamontowania w swoich domach czujników dymu i czadu.
Dziękujemy za profesjonalny wykład i tak bardzo potrzebną nam wszystkim wiedzę, która może uratować życie 🧑🚒👏👏👏
Zapraszamy do galerii
Tym razem zdobyty został Tylicz.❄️⛷️.
Za finansowe wsparcie dziękujemy samorządowi gminnemu.
Zapraszamy do galerii
Uczniowie klas 5 i 6, tuż przed feriami, wzięli udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych, podczas których odkrywali fascynujące zjawisko fluorescencji. Poznali różne barwniki fluorescencyjne, a także sprawdzali, czy zielony barwnik roślin – chlorofil – również potrafi świecić w świetle UV.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie z entuzjazmem wykonywali kolejne doświadczenia. Była to doskonała okazja, by zobaczyć biologię w praktyce i przekonać się, że nauka potrafi być naprawdę efektowna i pełna niespodzianek.
Zapraszamy do galerii
2 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe narciarskim do Białki Tatrzańskiej. Był to dzień pełen sportowych emocji, dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za świetną atmosferę i bezpiecznie spędzony czas! ❄️🏔️ Dziękujemy gminie Skrzyszów i p. wójtowi Marcinowi Kiwiorowi za dofinansowanie wyjazdu. Organizatorem wyjazdu był ksiądz Piotr Gwóźdź.
Zapraszamy do galerii
W niedzielę 1. lutego odbyło się noworoczno-opłatkowe spotkanie ze społecznością Pogórskiej Woli. Nasza szkoła była współorganizatorem tego spotkania, organizowanego wspólnie z p. Wójtem Gminy Marcinem Kiwiorem i Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, który na spotkaniu reprezentowała p. Justyna Gawron.
Uczniowie przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczniów klasy 5b, pod kierunkiem p. Anny Żurawskiej, a zebrani mogli wysłuchać pięknego Koncertu Kolęd, w wykonaniu szkolnego chóru "Moderato" oraz solistów, a całość muzycznego występu przygotowała p. Aneta Mikuś i p. Paweł Nowak.
Życzenia, licznie zebranym gościom, złożył pan wójt oraz dyrektor szkoły. Następnie wszyscy podzielili się symbolicznie opłatkiem, które poświęcił i pomodlił się o pomyślność dla wszystkich w Nowym Roku, ks. Piotr Gwóźdź.
To było piękne i wzruszające spotkanie, wielkiej "Pogórskiej Rodziny".
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
II miejsce naszej reprezentacji dziewcząt klas V-VI w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Gratulujemy👋👋👋.
Zapraszamy do galerii
II miejsce dziewcząt i IV chłopców klas VII -VIII w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej.
Gratulujemy 👋👋👋.
Zapraszamy do galerii
Uczniowie klas szóstych, siódmych I ósmych wzięli udział w warsztatach historycznych o życiu Polaków pod zaborami oraz powstaniach narodowych, a w szczególności o powstaniu styczniowym 1863- 1864 r.
Po warsztatach uczniowie obejrzeli wzruszający film pt." Powstaniec 1863" opowiadający o przyczynach i dramacie tego powstania, na przykładzie legendarnej postaci, jednego z przywodców tego zrywu, księdza Stanisława Brzóski, którego oddział został rozbity przez Rosjan jako ostatni.
Film ukazujący niezwykłą odwagę i determinację rzeczywistych postaci historycznych jest przykładem wielkiego patriotyzmu i oddaniem hołdu tym, trochu zapomnianych wielkich bohaterów.
Uczniowie obejrzeli film przed przypadają 22. stycznia -163. rocznicą wybuchu powstania styczniowego w 1863 r.
Udział uczniów z grup 0 w Gminnym festiwalu piosenki Hej Kolęda Kolęda 🎶🎵🌲🎄który odbył się w przedszkolu w Skrzyszowie.
Wyjazd dzieci z oddziałów 0 i klas I-III na Multimedialne widowisko edukacyjne "Dziecięca akademia bezpieczeństwa".
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
W tych pięknych uroczystościach, przygotowanych pod kierunkiem ks.Piotra Gwoździa, licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii
Konkurs przygotował, przeprowadził i nagrody zasponsorował ks.Dominik Rutka.
Wszystkim występującym gratulujemy 👋👋👋🎄
Zapraszamy do galerii
Szkolna wigilia- jasełka w wykonaniu uczniów kl. 5b pod kierunkiem p. Anny Żurawskiej i kolędy w wykonaniu szkolnego chóru "Moderato" prowadzonego przez p. Anetę Mikuś i p. Pawła Nowaka.
Zapraszamy do galerii
Na konkurs wpłynęło bardzo dużo przepięknie wykonanych świątecznych drzewek.
W każdej klasie wyłoniono kilka najciekawszych prac, a zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i drobne upominki.
Dziękujemy za kreatywność i liczny udział w konkursie🎄
Zapraszamy do galerii
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą świąteczną zbiórkę charytatywną na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie. Dzięki Waszej hojności i chęci niesienia pomocy udało nam się zebrać bardzo dużą ilość potrzebnych artykułów i środków czystości. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie, zaufanie i obecność! Dziękujemy 🙂
Zapraszamy do galerii
16. grudnia odbył się w naszej szkole finał XV edycji Gminnego Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim i Niemieckim "English Carols, Christmas Songs und Deutsche Weihnachtslieder". W tegorocznej edycji uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach, stając do walki jako solista z samodzielnie wybraną, dowolną kolędą lub piosenką świąteczną w języku obcym.
Po występie i obradach jury podało wyniki zmagań.
KATEGORIA I - JĘZYK ANGIELSKI SOLIŚCI KLASY 1-3 SP
I miejsce: Alena Szatko (SP nr 1 w Skrzyszowie)
II miejsce: Monika Guziana (SP w Szynwałdzie)
III miejsce: Helena Grott (SP w Łękawicy)
KATEGORIA II – JĘZYK ANGIELSKI SOLIŚCI KLASY 4-6 SP
I miejsce ex aequo: Gabriela Bączek (SP w Ładnej) i Zofia Budzik (SP w Łękawicy)
II miejsce ex aequo: Julia Szatko (SP nr 1 w Skrzyszowie) i Milena Szydłowska (SP w Szynwałdzie)
III miejsce: Gabriela Bąska (SP w PogórskiejWoli)
KATEGORIA III – JĘZYK NIEMIECKI SOLIŚCI KLASY 7-8 SP
I miejsce: Wiktoria Małecka (SP w Pogórskiej Woli)
II miejsce: Aleksandra Jop (SP w Szynwałdzie)
III miejsce: Kacper Burza (SP w Ładnej)
KATEGORIA IV – JĘZYK ANGIELSKI SOLIŚCI KLASY 7-8 SP
I miejsce: Rozalia Bąska (SP w Pogórskiej Woli)
II miejsce ex aequo: Julia Siudut (SP nr 1 w Skrzyszowie) i Aleksandra Ramian (SP w Łękawicy)
III miejsce: Julia Baran (SP w Ładnej)
GRAND PRIX dla Rozalii Bąski (SP w Pogórskiej Woli)
Występy oceniane były przez jury, któremu przewodniczył
- Józef Kwapniewski, emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie,
Po pełnych emocji i ekspresji występach wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a zwycięzcy piękne puchary, ufundowane przez Hutę Szkła p. Wrześniaka z Ładnej, które wraz z dyrektor szkoły Reginą Kiwior wręczał vice-wójt Robert Wadycki. Podziękowania otrzymali także wszyscy nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Dziękujemy sponsorom nagród: wyd. Klett, Goethe Institut, wyd. PWN.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele jezyków obcych w naszej szkole p.Anna Żurawska, p. Anna Kwapniewska -Kajpus, p.Anna Dereń, p.Agnieszka Chomicz Tryba.
Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję za rok!
Zapraszamy do galerii
I miejsce 🥇🏆naszej reprezentacji uczniów klas 8 w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców w kategorii klas 7-8, które odbyły się 16 🏀⛹🏻♂️ grudnia w SP w Łękawicy.
Gratulujemy 👋👋👋.
Zapraszamy do galerii
W sobotę 13 grudnia na naszej szkolnej hali gimnastycznej odbyły się rozgrywkiw piłkę nożną, gdzie rywalizowały ze sobą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze wszystkich miejscowości naszej gminy.
Nasza drużyna z Pogórskiej Woli znalazła się na III miejscu 🏆🥉.
Gratulujemy ⚽👋👋👋
Zapraszamy do galerii
Świąteczne choinki wykonane na "Konkurs na najpiękniejszą choinkę" przez uczniów klas 0-III".🎄
Zapraszamy do galerii
Wyjazd grup 0a i 0b do fabryki Szklanej Gwiazdy w Brzesku na warsztaty bombki choinkowej🎄🌲
Zapraszamy do galerii
Pieczenie świątecznych pierniczķów podczas zajęć świetlicowych.
Było pysznie
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania - "Czytam , bo chcę ..." , który odbył się 2.grudnia w SP Nr.1 w Skrzyszowie.
Nasze uczestniczki uplasowały się na najwyższych miejscach: Zuzanna Tenerowicz, ( kl. 3) w kategorii klas I-III i Julia Żabska (kl 5) w kategorii klas IV-VI zdobyły najwyższe - I miejsce 🥇, a Amelia Kapustka (kl 8b) zajęła 2 miejsce w kategorii klas VII -VIII.🥈.
Brawo dziewczyny 👋👋👋
Zapraszamy do galerii
III miejsce Karola Kozioła w imdywidualnych rozgrywkach w tenisie stołowym na szczeblu powiatu i awans do kolejnego etapu 🥉
Brawo Karol !!! 👋👋👋
Zapraszamy do galerii
Uczniowie z naszej szkoły na Gali rozdania nagród Wojewódzkiego konkursu „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni” w Zabawie, gdzie zdobyli II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia.
19 listopada br. w szkole w Zabawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję konkursu poświęconego bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Hulajnoga to frajda fantastyczna, lecz bez rozwagi bywa tragiczna!”
Uczniowie przygotowali plakaty, projekty kasków, gry edukacyjne oraz nagrania, a prace zachwyciły pomysłowością i starannością.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pani Marta Malec-Lech, Wizytator KO w Krakowie,
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, przedstawiciel MORDu w Tarnowie, Komendant Komisariatu Policji w Tarnowie, Kustosz Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie ks. Zbigniew Szostak, Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radłowie Plebanek Mirosław i inni.
Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w kategoriach klas I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych :
Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii " klasy IV-VI gra edukacyjna", gdzie uczeń kl. 6a Miłosz Kisielewski zajął III miejsce.
W kategorii "klas IV- Vl -plakat": II miejsce zajął Gabriel Taraszka z kl. 5b, a wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Szymon Salawa i Gabriela Bąska rownież z kl. 5b.
Serdecznie gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz opiekunowi p. Agnieszce Cisoń .👋👋👋
Zapraszamy do galerii
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Kapelusz Pani Jesieni”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie jesiennego kapelusza z wykorzystaniem naturalnych materiałów – liści, żołędzi, kasztanów, szyszek czy kolorowych owoców jesieni.
Prace zachwycały pomysłowością, estetyką oraz różnorodnością technik. Jury miało niełatwe zadanie w wyborze laureatów, ponieważ wszystkie kapelusze były wyjątkowe i pełne jesiennego uroku.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i kreatywność!
Wasze prace wprowadziły do szkoły prawdziwie jesienną atmosferę.
Zwycięzcy - oddziały zerowe:
Maja Chmielowska, Joanna Kocoł, Filip Stanisławski, Sebastian Mazur, Zuzanna Soczek, Wiktor Bąska
Zwycięzcy klasy 1-3:
Krystian Stolarz, Kryspin Salawa, Mateusz Michoń, Zofia Stanisławska, Antonina Jop, Antoni Jagoda, Maja Smagacz
Zapraszamy do galerii
Gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Pogórskiej Woli rozpoczęły się Mszą Św., której przewodniczył ks. prałat Jerzy Borczewski.
Następnie zgromadzeni goście udali się do szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się uroczysta akademia, podczas której chór "Moderato" wykonał kilka pieśni patriotycznych.
Uczniowie zaprezentowali także " Taniec Orła Białego" i "Taniec z flagami".
Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior w swoim wystąpieniu przypomniał o znaczeniu niepodległości.
List okolicznościowy w imieniu starosty tarnowskiego odczytał radny powiatowy p. Józef Gądek.
Po części oficjalnej zgromadzeni goście mogli poczęstować się grochówką, pysznymi rogalami oraz wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni legionowych, przy akompaniamencie kapeli "Szynwałdzianie".
Uroczystość uświetniła także orkiestra z Woli Rzędzińskiej 🌹🇵🇱.
Zapraszamy do galerii
Czwartek był ważnym dniem dla naszej szkolnej społeczności.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste slubowanie i zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej.
W tym ważnym dniu towarzyszyli im Rodzice i rodzeństwo oraz obecni i poprzedni ich wychowawcy i uczący ich nauczyciele. Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny, przygotowany razem z wychowawcami, panią Moniką Biały i p. Kingą Pytel.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści zapamiętają na długo to piękne wydarzenie.
Zapraszamy do galerii
Pożegnanie pana dyrektora Romana Zubka przez spoleczność naszej szkoły.
We wtorek społeczność szkolna i przyjaciele śp. Romana Zubka pożegnali Go w szczególny sposób.
Odbyła się uroczysta Msza św., odprawiona przez ks.Piotra Gwoździa, którą ubogacił piękny śpiew szkolnego chóru " Moderato", założonego, przed prawie dwudziestu laty przez pana Romana Zubka.
Piękne i wzrusząjace słowa refleksji, dotyczacej wielu lat pięknej przyjaźni przedstawił w swoich wspomnieniach dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego im I.J. Paderewskiego w Tuchowie, a zarazem organista sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej , pan dr Jan Mikołaj Gładysz.
Podczas uroczystości obecny był także pan wójt Marcin Kiwior i emerytowani nauczyciele z Zespołù Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz przyjaciele z Tuchowa.
Śp.Roman Zubek i Jego muzyka pozostaną na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci ....
Zapraszamy do galerii
I miejsce dziewcząt i III chłopców w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Halowej Piłce Nożnej w kategorii klas 4-6, które odbyły się w piątek w Szynwałdzie.
Brawo👏👏👏
🥇🏆🥉🏆
Zapraszamy do galerii
Nasza reprezentacja chłopców uplasowała się na 2. a dziewcząt na 3. miejscu na 5 drużyn ze wszystkich szkół naszej gminy.
Gratulujemy !!!
Zapraszamy do galerii
We czwartek w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.
Uczniowie przedstawili humorystyczny program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Przyszlak-Kubicz, a soliści przygotowani przez p. Anetę Mikuś, przy akompaniamencie p.Pawła Nowaka, wykonali piękne utwory dedykowane nauczycielom.
Dyrektor szkoły Regina Kiwior złożyła wszystkim pracownikom życzenia z okazji ich Święta oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia kilkunastu nauczycielom i pracownikom obsługi, wyróżniającym się w swojej pracy w ostatnim roku szkolnym.
Życzenia nauczycielom, na ręce dyrektora i wicedyrektora, złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.
Zapraszamy do galerii
12 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami : p. T. Cup i ks. D .Rutką wzięli udział w Rajdzie Pieszym Śladami Kurierów Tatrzańskich, organizowanym z okazji Dnia Pamięci Kurierów Tatrzańskich przez Urząd Miasta Zakopanego, Tatrzański Park Narodowy, SP nr 2 im. B. Czecha i SP nr 1 im. H. Marusarzówny w Zakopanem.
Uroczystość rozpoczęła się w Kuźnicach przy Pomniku Kurierów Tatrzańskich, gdzie odbył się okolicznościowy apel, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
Następnie uczniowie szkół noszących imię Kurierów Tatrzańskich z Pogórskiej Woli, Zebu, Zakopanego (SP 1 im. H. Marusarzówny i SP 2 im. B. Czecha) wyruszyli na wędrówkę z Kuźnic, na Halę Kalatówki, Halę Kondratową i z powrotem do Kuźnic.
Na końcu odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o kurierach tatrzańskich, organizowanych na trasie wędrówki.
Nasza uczennica Hanna Malinowska została wyróżniona za wysokie wyniki w tym konkursie.
Uroczystość ta była nie tylko turystyczną atrakcją, ale także wspaniałą lekcją historii, pięknym hołdem oddanym kurierom tatrzańskim, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Naszą patronka Helena Marusarzówna była jedną z nich i to właśnie dzień jej śmierci stał się Dniem Pamięci wszystkich Tatrzańskich Kurierów.🌹🏔️🇵🇱
Zapraszamy do galerii
12 września, w 84. rocznicę śmierci patronki szkoły Heleny Marusarzówny, delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze w miejscu jej męczeńskiej śmierci.
Pamięć wszystkich ofiar zamordowanych tu w czasie II wojny światowej uczczono minutą ciszy.
Zapraszamy do galerii
Zachęcamy do rozpowszechniania informacji oraz do oddania głosów. Głos może oddać każda osoba, która posiada telefon komórkowy, ponieważ konieczne jest odebranie bezpłatnego smsa z kodem.
Głosowanie online potrwa do 15 września 2025 r. do północyLink do oddania głosu: Kliknij tutaj
Zapraszamy do galerii
Rok szkolny rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem na Mszę Św. Po powrocie odbyło się spotkanie z wychowawcami klas.
Od dziś swoje zajęcia rozpoczęły także dzieci z oddziałów "0".
Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy, aby to był dobry i spokojny rok.Powodzenia !
Zapraszamy do galerii

Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Pogórskiej Woli można już składać w sekretariacie szkoły w godz. 7:00 - 15:00, najpóźniej do 2 września 2025 r.
Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj
Terminy:
Język polski:
Matematyka:
Język obcy nowożytny:
Więcej informacji
Szkoła Podstawowa w Pogórskiej Woli
Pogórska Wola 88C
33-152 Pogórska Wola
e-mail: sekretariat@szpogwola.skrzyszow.pl
tel. 14 6747 003
Adres do doręczeń elektronicznych:
AE:PL-93348-34572-USVST-32
Rocznica urodzin Heleny Marusarzówny FILM
