ZINTEGROWANA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA
„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to program, który powstał w wyniku wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i policji holenderskiej. Placówka realizująca program zobowiązana jest do zbadania w jakim stopniu uczniowie, ich rodzice i nauczyciele czują się bezpiecznie w szkole i w jej otoczeniu oraz podjęcia wszelkich działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa. Jednym z kluczowych elementów związanych z realizacją projektu jest zaproszenie do współpracy i zaangażowanie jak największej liczby partnerów zewnętrznych. Podjęte przez placówkę działania, ujęte w tzw. Zintegrowanym Planie Działania, będą ustaleniem konkretnych przedsięwzięć, wraz z terminami i określeniem wykonawcy.

Działania te podlegają ocenie podczas audytu przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Najwyższym wyróżnieniem dla szkoły związanym z realizacją projektu jest otrzymanie Certyfikatu ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Certyfikat przyznawany jest przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji po wnikliwej, zgodnej z regulaminem, ocenie stopnia realizacji projektu ZPB przez placówkę. Certyfikat ma charakter honorowy. Posiadacz certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie oraz do inicjowania działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa w szkole.

Szczegółowe informacje nt. projektu znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

UDZIAŁ SZKOŁY IM. HELENY MARUSARZÓWNY W POGÓRSKIEJ WOLI W PROJEKCIE

W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkół, a obecnie Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Przez prawie dwa lata cała społeczność szkolna podejmowała różnorodne zadania, zebrane w trzech obszarach działań: organizacyjnym, infrastrukturalnym i technicznym, aby dążyć do zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków, sprzyjających rozwojowi ich wiedzy i zainteresowań. Poprzez realizowane zadania dążyliśmy również do zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa uczniom w budynku szkoły, jak i poza nią.

Sprawozdanie z realizacji Zintegrowanego Planu Działania w latach 2017 – 2019 kliknij tutaj

Szkoła Podstawowa im. H. Marusarzówny w Pogórskiej Woli znalazła się w gronie 15 innych placówek w województwie, które otrzymały Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Jest to dokument potwierdzający realizację projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz wykonanie działań mających na celu poczucie bezpieczeństwa na terenie szkoły. Certyfikat ten ma charakter honorowy i jest formą docenienia placówki, która wzorowo dba o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu, a także troszczy się o poczucie bezpieczeństwa osób tam przebywających.

Podsumowanie projektu miało miejsce w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, podczas którego odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów, w którym uczestniczyła p. dyrektor Regina Kiwior, jeden z koordynatorów- p. wicedyrektor szkoły Danuta Kilian oraz dwóch uczniów. Delegacji towarzyszył również Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie p. kom. Robert Kozak, osoba mocno wspierająca szkołę w trakcie realizacji tego projektu. Podziękowanie za działania wprowadzające i realizację projektu w ubiegłym roku szkolnym otrzymała także Pani Agnieszka Cisoń - pierwszy koordynator projektu.

Cieszymy się, że jesteśmy bezpieczną placówką i zostaliśmy wyróżnieni i docenieni.

Zapraszamy do galerii

Obecnie nasza Szkoła stara się o przedłużenie ważności cetryfikatu„SZKOŁY PROMUJĄCEJ BEZPIECZEŃSTWO” na kolejne 5 lat. Koordynator projektu wraz z zespołem opracowali Aneks do Zintegrowanego Planu Działania, formułując nowe zadania do realizacji na lata szkolne 2020-2025.

Aneks do Zintegrowanego planu działania kliknij tutaj