SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Rok szkolny 2017/2018

Zajęcia w ramach Programu Profilaktycznego NOE

29 listopada uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach w ramach Programu Profilaktycznego NOE, którego celem jest przekształcenie nieprawidłowych przekonań normatywnych panujących wśród młodzieży, motywowanie do podejmowania osobistych postanowień o zaniechaniu danego działania oraz ukazanie sprzeczności między cenionymi wartościami a zachowaniami alkoholowymi.

Młodzież dzięki zajęciom pogłębiła wiedzę na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość. Wykonując ćwiczenia dramowe, rozwijała też umiejętność odmawiania i asertywności.

Mamy nadzieję, iż aktywny udział gimnazjalistów w programie zachęcił ich do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień.

Spotkania z policjantami dotyczące bezpieczeństwa w „sieci”

23 listopada uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Policji, poświęconemu profilaktyce zagrożeń związanych z wykorzystaniem internetu i cyberprzemocą. Policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci i odpowiedzialności karnej nieletnich za działania podejmowane w internecie. Dzieci mogły zadawać pytania i uczestniczyły w dyskusji.

Z pewnością wiedza zdobyta podczas prelekcji zaowocuje w przyszłości bardziej świadomym i bezpiecznym korzystaniem z urządzeń multimedialnych i zasobów sieci.

Kolejny Tydzień Zdrowia za nami

W dniach 20- 24 listopada odbył się w szkole kolejny już Tydzień Zdrowia, którego organizatorkami były p. Regina Krupa i p. Anna Paździoch. W tym czasie wśród uczniów królowała zdrowa żywność, m.in. dzięki działającemu przez cały tydzień stoisku, gdzie można było kupić paluszki marchewkowe, kubeczki winogron, sałatki owocowe, kanapki zwierzątka. Wszystkie przysmaki były tak apetyczne, że uczniowie ustawiali się w długiej kolejce, by nabyć to, co smaczne i zdrowe. Dziewczynki mogły uczestniczyć w aerobiku prowadzonym dla nich przez absolwentkę naszej szkoły, p. Justynę Soprych.

We wtorek odbyły się spotkania dla uczniów klas IV- VII szkoły podstawowej i gimnazjalistów z p. dietetyk Ewą Dydo na temat zasad zdrowego odżywiania się. Podczas ciekawych prezentacji p. dietetyk przypominała, co należy jeść, by być zdrowym i mieć zbilansowaną dietę.

W czwartek zaś szkołę odwiedzili przedstawiciele Policji, którzy przeprowadzili z uczniami prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy.

W piątek miało miejsce podsumowanie Tygodnia Zdrowia, podczas którego uczniowie klasy III a szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Bernadetty Kuty przygotowali współczesną wersję Jasia i Małgosi. Nastąpiło też podsumowanie konkursów:
Znajomi z ogródka- dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, w którym zwyciężyli:
I miejsce – Jakub Tomasiewicz kl. 1a
II miejsce – Wiktoria Kozioł kl. 1a
III miejsce – Katarzyna Kuta kl. 2
Wyróżnienia: Szymon Piątek – kl. 3a, Blanka Urban – kl. 3a, Krzysztof Kuta – kl. 3a
Walka z rakiem- dla uczniów klasy 7 i klas II-III gimnazjum:
I miejsce – Krystyna Furtak kl. III A
II miejsce – Weronika Michoń kl. II B
III miejsce - Beata Michoń kl. III A
Wyróżnienia: Tomasz Kwiek – kl. III A, Patryk Sztorc – kl. III A

Rozstrzygnięty został także konkurs międzyklasowy Klasa Promująca Zdrowie, odbywający się w dwóch kategoriach:
- szkoła podstawowa:
I miejsce- kl. 6a, II miejsce- kl. 4a, III miejsce- kl. 4b
- gimnazjum:
I miejsce- kl. 7, II miejsce- kl. II B, III miejsce- kl. III A

Dla klas IV- VI p. Agnieszka Cisoń zorganizowała konkurs Jestem widoczny na drodze – dbam o swoje bezpieczeństwo, którego wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maja Tryba kl. 4c
II miejsce – Daria Kobel kl. 5a
III miejsce – Cich Tomasz kl.5b
Wyróżnienie: Tryba Aleksandra kl. 4a i Wojciech Kurczab kl. 6b.

Tydzień Zdrowia kolejny raz był dla uczniów znakomitą lekcją zdrowego żywienia, kształtującą właściwe nawyki oraz wspaniałą formą zabawy.

Zapraszamy do galerii

Wszyscy wiedzą, że Śniadanie daje moc

Już po raz kolejny uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. Śniadanie daje moc. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na 8 listopada, bowiem właśnie w tym dniu przygotowywali wspólne śniadanie. W przygotowaniach wsparli ich rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w niezbędne produkty potrzebne do wykonania posiłku. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy, wykonując zdrowe i kolorowe kanapki.

Akcja dała uczniom możliwość nie tylko wspaniałej zabawy, ale również zintegrowała grupy oraz zwiększyła świadomość dotyczącą roli zdrowego odżywiania.

Zapraszamy do galerii

Bezpieczna droga do szkoły z mrówką

Już po raz kolejny odbyło się w naszej szkole spotkanie pierwszaków z policjantami w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły z mrówką, podczas którego dzieci uczyły się prawidłowego zachowania na drodze. Okazało się, że mają sporo wiadomości w tym zakresie. Swoją wiedzę teoretyczną miały okazję sprawdzić w praktyce, przechodząc przez jezdnię obok szkoły pod czujnym okiem policjanta. Główną atrakcją spotkania okazała się ogromna maskotka- mrówka, która pomagała policjantom, rozdając dzieciom kamizelki odblaskowe oraz słodycze.

Czekamy na kolejne spotkanie za rok.

ZINTEGROWANA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W roku szkolnym 2017/18 w Szkole Podstawowej w Pogórskiej Woli będziemy realizować projekt „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, którego celem jest poprawa poczucia bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa to program, który powstał w wyniku wieloletniej współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i policji holenderskiej. Placówka realizująca program zobowiązana jest do zbadania w jakim stopniu uczniowie, ich rodzice i nauczyciele czują się bezpiecznie w szkole i w jej otoczeniu oraz podjęcia wszelkich działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa. Jednym z kluczowych elementów związanych z realizacją projektu jest zaproszenie do współpracy i zaangażowanie jak największej liczby partnerów zewnętrznych. Podjęte przez placówkę działania, ujęte w tzw. Zintegrowanym Planie Działania, będą ustaleniem konkretnych przedsięwzięć, wraz z terminami i określeniem wykonawcy.

Działania te podlegają ocenie podczas audytu przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Najwyższym wyróżnieniem dla szkoły związanym z realizacją projektu jest otrzymanie Certyfikatu ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Certyfikat przyznawany jest przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji po wnikliwej, zgodnej z regulaminem, ocenie stopnia realizacji projektu ZPB przez placówkę. Certyfikat ma charakter honorowy. Posiadacz certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie oraz do inicjowania działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa w szkole.

Szczegółowe informacje nt. projektu znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Archiwum

Copyright by www.nazwastronyy.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone. Grafika: d4u.pl - profesjonalne szablony
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt